Jaká je cena za připojení plynoměru?

Chcete ve své domácnosti začít využívat zemní plyn? Pak se neobejdete bez připojení plynoměru.

Máte vybudovanou plynovodní přípojku a chcete zajistit montáž plynoměru? Tak to jste tu správně!

Hradecké Plynárny Vám zajistí nejrychlejší vyřízení montáže plynoměru a montáž plynoměru u Hradeckých Plynáren budete mít zdarma!

Níže si ukážeme příklady, jak zajistit montáž plynoměru v místě, kde je již vystavěna přípojka a případ, kdy žádná není a je potřeba ji vybudovat.

Mám vybudovanou přípojku plynu a chci zajistit připojení plynoměru.

Pokud už přípojku plynu máte, bude pro Vás vše jednodušší. K montáži plynoměru je nezbytné zajistit si provozní revizi, resp. zápis o ověření technického stavu plynových spotřebičů a rozvodů plynu ve Vaší (či pronajaté) nemovitosti. Toto Vám zajistí místní revizní technik plynu.

Hradecké Plynárny Vám poté zajistí montáž plynoměru už do 10 dnů od podepsání smluvní dokumentace. A to vše zdarma!

Dokonce Vám, jako bonus proplatíme vyhotovení revizní zprávy u připojeného odběrného místa až do výše 1 000 Kč. Takže budete mít revizní zprávu také zdarma.

Pro rychlé vyřízení montáže plynoměru klikněte na tlačítko níže.

Koupil jsem nemovitost a potřebuji zajistit znovupřipojení plynoměru. Kolik mě bude stát instalace plynoměru?

Předchozí majitel přestal využívat plyn a nechal si demontovat plynoměr. Hradecké Plynárny Vám zajistí rychlou instalaci nového plynoměru.

K montáži plynoměru je nezbytné zajistit si provozní revizi, resp. zápis o ověření technického stavu plynových spotřebičů a rozvodů plynu ve Vaší (či pronajaté) nemovitosti. Pokud je doba po odpojení delší než 6 měsíců, je nutné předložit i doklad o tlakové zkoušce, kterou Vám zajistí revizní technik v rámci revize. Toto Vám zajistí místní revizní technik plynu.

Poplatek a náklady spojené se znovupřipojením vás u distributora vyjdou na zhruba 800 korun. Revize plynového zařízení v průměru stojí okolo 1 000 Kč.

Hradecké Plynárny Vám poté zajistí připojení plynoměru už do 10 dnů od podepsání smluvní dokumentace. A to vše zdarma!

Montáž měřidla Vám zajistíme zdarma a dokonce Vám, jako bonus proplatíme vyhotovení revizní zprávy u připojeného odběrného místa do výše 1 000 Kč.

Pro rychlé vyřízení montáže plynoměru klikněte na tlačítko níže.

Jaký je postup vybudování nové přípojky?

Pokud nemáte vybudovánu plynovou přípojku a chcete odebírat zemní plyn, zbývá pouze výstavba přípojky plynu. Realizace může být nákladná (dle vzdálenosti od plynovodu), jelikož vše zajišťuje a hradí žadatel o připojení. Se záměrem vybudovat novou přípojku se obrátíte na distributora z vaší oblasti a ten vám dá také kontakt na technika, který vám zodpoví dotazy spojené s procesem.

Postup bude zhruba následující:

  • 1. Podat žádost o připojení u příslušného distributora plynu a objednání autorizovaného projektanta pro vyhotovení projektu plynovodní přípojky. Distributor je buď E.GD v jižních Čechách a na jižní Moravě, Pražská plynárenská v Praze nebo GasNet ve zbytku republiky.
  • 2. Zajistit kompletní projektovou dokumentaci.
  • 3. Získání územního souhlasu či povolení místně příslušného stavebního úřadu.
  • 4. Zařídit vybudování přípojky a revizní zprávu.
  • 5. Hradecké Plynárny Vám poté zajistí montáž plynoměru už do 10 dnů od podepsání smluvní dokumentace. A to vše zdarma!

Dokonce Vám, jako bonus proplatíme vyhotovení revizní zprávy u připojeného odběrného místa až do výše 1 000 Kč. Takže budete mít revizní zprávu také zdarma.

Pro rychlé vyřízení montáže plynoměru klikněte na tlačítko níže.

Stěhuji se a potřebuji zajistit přepis plynu či elektřiny

Dodávky energií se vážou vždy ke konkrétnímu odběrnému místu. Plynoměr ani elektroměr si s sebou do nového bydliště nemůžete odnést, proto je třeba energie odhlásit a přepsat je na nového majitele. Jen tak se vyhnete nepříjemnostem v podobě faktury za plyn či elektřinu, kterou jste nespotřebovali.

Hradecké Plynárny za Vás zdarma zařídí přepis energií a ještě získáte levný plyn s dlouhodobě výhodnou cenou a bez skrytých podmínek.

Pro přepis energií klikněte na tlačítko níže.

Chci namontovat plynoměr do 10 dnů

Kontaktujte nás na telefonu 604 305 063, na emailu info@hradeckeplynarny.cz nebo prostřednictvím formuláře níže a my vám zašleme k náhledu kompletní smluvní dokumentaci.

Zákaznická péče - 604 305 063
Email - info@hradeckeplynarny.cz

Provozní doba zákaznické péče:
Po – Pá: 8:30 – 16:30
So – Ne: 8:30 – 10:00

Naše adresa:

Hradecké Plynárny s.r.o.
(Pouze sídlo společnosti, není zákaznickým centrem)

Nerudova 198/36, Pražské Předměstí, 500 02 Hradec Králové
IČ: 04778669 DIČ: CZ04778669

Společnost zapsaná v Obchodním rejstříku vedeném u Krajského soudu v Hradci Králové pod sp. zn. C 36611.